لایلاک

چقدر ژاپن را می‌شناسیم؟

از زمانی که ژاپن برای اولین بار در سال 1853 دروازه های خود را به روی تجارت بین‌المللی باز کرد تا کنون گردشگران و تاجران زیادی را مجذوب خود کرده است. این در حالی است که بسیاری از سنت‌ها و رفتارهای اصیل فرهنگی ژاپن قدیم همچنان پابرجا هستند. از طرفی ژاپن یکی از مراکز پیشرو اقتصادی و فناوری جهان است، حضور پر رنگ خدایان باستان و آداب و رسوم سنتی در کنار فناوری‌پیشرفته و فرهنگ پاپ مرسوم، همیشه چیزهای جدیدی برای تجربه کردن برای شما به ارمغان می آورد. همان گونه که در گالری عکسهای ما میتوانید ببینید، از هاراجوکو و مد لباس‌های ژاپنی تا گینزا، گرانترین خیابان دنیا، از دروازه های زیبای نارنجی تا غذاهای سنتی و خاص و آداب خوردن و احترام و تمیزی چشم نواز ساکنین همه و همه دلایلی است برای اینکه ژاپن را به عنوان یکی از خاص ترین کشورهای جهان بدانید. ژاپن کشوری جزیره ای در شرق آسیا، پادشاهی مشروطه که برمبنای قانون اساسی ژاپن اداره می شود. این کشور در شمال غربی اقیانوس آرام واقع شده است و از غرب با دریای ژاپن همسایه است و از دریای اوخوتسک (روسیه) در شمال به سمت دریای چین شرقی، دریای فیلیپین و تایوان در جنوب امتداد دارد. ژاپن مجموعه ای از چند جزیره بزرگ اصلی و تعداد زیادی جزیره متوسط و کوچک دیگر تشکیل شده است. جزایر اصلی ژاپن از شمال به جنوب عبارتند از: هوکایدو، هونشو، شیکوکو و کیوشو

 

هوکایدو

هوکایدو شمالی ترین و سرد ترین جزیره ژاپن است. دارای زمستانهای طولانی پر برف که به‌خاطر کشاورزی پر رونق و منابع آبزی که از زمین‌های حاصلخیز عظیم خود استفاده می‌کنند، مشهور است.

هونشو

هونشو جزیره اصلی ژاپن و مقر اکثر شهرهای بزرگ و معروف و مکان های فرهنگی این کشور است. پایتخت ژاپن، توکیو، یک مرکز جهانی شلوغ صنعتی، مد و تجاری قرار دارد. بلندترین کوه آتشفشانی، فوجی در جنوب غربی شهر قرار دارد.

شیکوکو

شیکوکو از جزایر اصلی اما کوچکترین آنهاست. مسیر زیارتی بودایی به طول ۱۲۰ کیلومتر با حدود معبد مذهبی زیارتی. بخش های مهم شیکوکو عبارتند از ماتسویاما، قلعه ماتسویاما و دوگو اونسن، که یکی از اولین چشمه‌های آبگرم شناخته شده ژاپن است.

کیوشو

کیوشو، جنوب غربی ترین جزایر اصلی ژاپن دارای آب و هوای عمدتا نیمه گرمسیری است. این شهر به خاطر آتشفشان‌های فعال، سواحل و چشمه‌های آب گرم طبیعی مانند چشمه های شهر بپو، شناخته می‌شود. شهر فوکوئوکا دارای موزه‌ها، مراکز خرید بزرگ و زیارتگاه های شینتو از قرن هشتم، یکی از بزرگترین شهرهای این جزیره است.

اوکیناوا

اوکیناوا جنوبی ترین جزیره اصلی ژاپن است که در مجاورت ۱۵۰ جزیره کوچکتر در دریای چین شرقی بین تایوان و سرزمین اصلی ژاپن است. این شهر به‌خاطر آب و هوای استوایی، سواحل وسیع و صخره‌های مرجانی، و همچنین مکان‌های جنگ جهانی دوم شناخته شده است.

ایشیگاکی

جزیره ایشیگاکی مرکز تجاری جزایر یایاما در جنوب غربی استان اوکیناوا ژاپن است. به خاطر سواحل و مکان‌های برای غواصی، و موج‌سواری معروف است. در پارک ملی ایشی گاکی هر ساله هزاران هزار توریست برای دیدن مرجان های آبی کمیاب در صخره‌های مرجانی شیراهو سفر می کنند.

میاکه-جیما

یک جزیره آتشفشانی مسکونی در مجمع الجزایر ایزو در دریای فیلیپین است که تقریباً ۱۸۰ کیلومتری جنوب شرقی توکیو، ژاپن است. مانند سایر جزایر گروه جزیره ایزو، میاکه جیما بخشی از پارک ملی فوجی-هاکون-ایزو را تشکیل می دهد.

آمامی اوشیما

آمامی اوشیما جزیره ای در مجمع الجزایر آمامی در جنوب غربی ژاپن است. در شبه جزیره شمال شرقی، ساحل توموری دارای آب های شفاف و صخره های دریایی است. در پارک آمامی، موزه یادبود تاناکا ایسون آثار نقاش فقید را که زمانی در جزیره زندگی می کرد، به نمایش گذاشته اند.